מגמת המחול בתיכון - פעילויות

מגמת המחול בתיכון - פעילויות

שיעורי האימפרוויזציה והקומפוזיציה
במגמת המחול נהוגה מסורת רבת-שנים של עידוד וטיפוח היצירה האישית. בתהליך הנמשך לאורך כל השנה, מקיימים התלמידים דיאלוג מחולי עם חבריהם למגמה בשעות הלימודים ומעבר להן. תהליך היצירה מפתח בתלמידים: יזמות, עצמאות, חשיבה יצירתית, מעורבות חברתית, מחויבות הדדית, גמישות מחשבתית, מנהיגות, סובלנות ופתיחות. היצירות האישיות מוצגות על במה בערבי כוריאוגרפיה כיתתיים.

סדנאות רפרטואריות
במסגרת העבודה הסדנאית, מנותבים תלמידי החטיבה הגבוהה לתחום התמחות, בלט קלאסי או מחול מודרני. הפעילות אינטנסיבית בהיקף של כ-8 ש"ש. תוכנית זו מאפשרת למידה מעמיקה של תחום הדעת השייך לאומנויות הבמה, החל מתהליך הלימוד וההפנמה של הרפרטואר ועד להצגתו על הבמה.

מופעים מוסברים לתלמידי בתי-ספר בירושלים
מגמת המחול מקיימת מידי שנה שני מופעים מוסברים לתלמידי בתי-ספר בירושלים במטרה לקרב אותם לאומנות המחול. באמצעות הדיאלוג בין הצופים והמבצעים הצעירים, מתוודעים התלמידים למגמת המחול של בית הספר.מחול תיכון

מופע סיום השנה
מידי שנה מתקיימים שני מופעי מחול. הראשון, במסגרת "פסטיבל החורף", בו מופיעים תלמידינו מכתות ט'-יב'. השני, מופע מסכם באולם "שרובר" בתיאטרון ירושלים, בו משתתפים כל תלמידי המגמה ברפרטואר מגוון ובסגנונות הבלט הקלאסי, המחול המודרני והג'אז.

שיעורים פתוחים
בכל אחד ממקצועות הלימוד במגמה, ובכל כתה, אנו מקיימים פעם בשנה בשעות הערב, שעור פתוח, אליו מוזמנים ההורים, המנהלת, המורים והחברים. במסגרת שיעורים אלו מציגים התלמידים את התקדמותם, והמורים את דרך עבודתם. למפגשים אלו חשיבות רבה בעידוד מעורבות ההורים בחיי בית הספר.

צפייה במופעים במסגרת מנוי-מחול
כחלק מתוכנית הלימודים רוכשים תלמידי המגמה מנוי-מחול וצופים ביצירות של להקות מהארץ ומחו"ל. כל המופעים לוו בהכנה מוקדמת, במפגש סדנאי עם היוצר או הרקדן ובמשוב מסכם.

שתף: