החוג לחינוך מוסיקלי

החוג לחינוך מוסיקלי

ראש החוג - ד"ר מיכל חפר

החוג לחינוך מוסיקלי מחויב להכשרה של מורים לעתיד שהינם גם מוסיקאים העוסקים במוסיקה וכן בהוראה ברמה מקצועית גבוהה. חזון החוג הוא להכשיר מורים מעולים שהם גם מוסיקאים פעילים טובים ומורים רגישים ומיומנים, המשלבים מצויינות בהוראה ובמוסיקה כאחד.  
בהתאם לפילוסופיה זו תכנית הלימודים מובנית סביב שני יעדים אלה:

א.      פיתוח היכולת המוסיקלית של הסטודנט ע"י ביצוע וקורסים בתיאוריה ותולדות המוסיקה של לימודי מוסיקה יהודית,
          ישראלית וחוץ מערבית.
ב.      פיתוח יכולת פדגוגית והקניית ידע בחינוך במגוון קורסי מתודיקה, פסיכולוגיה ועבודה מעשית. יש דגש על מתן
         מיומנות לסטודנטים לפתח את היצירתיות של הילדים ולטפח את אהבת המוסיקה ולקחת חלק פעיל בעשייה
         המוסיקלית.

במסגרת העבודה המעשית, הסטודנטים צופים בשיעורים בבתי ספר ומעבירים שעורים תחת הדרכה ותמיכה תמידית של חברי הסגל. הסטודנטים מעורבים בפרויקט של הכנה לקונצרטים – "לגעת במוסיקה". פרויקט זה של משרד החינוך ועיריית ירושלים מתקיים בחסות חברי הסגל שבאקדמיה.
 
הלימודים הם לקראת שני תארים אפשריים:
1. בוגר בחינוך מוסיקלי B.Ed.Mus
2. תואר שני בחינוך מוסיקלי M.Mus

כמה מטובי התלמידים לתואר ראשון משלבים לימודיהם עם תוכנית במקצוע ראשי במחלקות שונות בפקולטה לאמנויות הביצוע. סטודנטים יכולים לשלב תואר בביצוע עם תואר בחינוך מוסיקלי ע"י הוספה של שנת לימודים חמישית. בוגרי תואר ראשון בחינוך מוסיקלי רשאים להגיש מועמדותם לתואר שני – בחינוך המוסיקלי.  בוגרי החוג להכשרת מורים נהנים מאחוז תעסוקה גבוה ביותר בתחומם ויש להם ביקוש רב במערכות החינוך במגזרים השונים.  רבים מהסטודנטים בתוכנית לתואר שני בחוג להכשרת מורים כבר מחזיקים במשרות הוראה חשובות בשדה החינוך המוסיקלי בארץ.

לימודי השלמה לתואר בחינוך מוסיקלי ולתעודת הוראה במוסיקה נמשכים שנתיים והיקף שכר הלימוד הוא בגובה 50% בכל אחת משנות הלימוד.
שתף: 

חדשות ואירועים

חדשות ואירועים