הפקולטה למחול - לימודי מחול ותנועה

הפקולטה למחול - לימודי מחול ותנועה
דקאן הפקולטה - ד"ר ורד אביב
רכזת הפקולטה - גב' מירית נסים

בחינות הקבלה יערכו ביום ראשון, ה-10 ביולי

תואר ראשון ותואר שני במחול
החוג למחול החוג לתנועה

תעודת הוראה

  • אנסמבל רפרטוארי של מחול
  • מסלול לכוריאוגרפיה
  • תכנית מצטיינים
  • מחול ומדיה חדשה
  • שיתופי פעולה בינלאומיים
  • עבודה עם מוסיקאים
  • הופעות (פסטיבל ישראל, סוזן דלל, הפרסה, בגלריות, במרחב הציבורי ועוד(
  • חילופי סטודנטים
  • מלגות
 
 

מטרת הפקולטה היא להכשיר רקדנים, כוריאוגרפים ומורים, אשר ייחשפו לקשת רחבה של נושאים הקשורים לעולם המחול בתחומי הביצוע, ההוראה והיצירה. שילוב של הכשרה מעשית ותיאורטית מציבים דגש על לימודי מחול מושכלים ופיתוח עכשווי של לימודים גבוהים בתחום זה.

הפקולטה כוללת שני חוגים: החוג למחול, אשר ממשיך את המסורת הארוכה של אמנות המחול, והחוג לתנועה וכתב תנועה, בעל תוכנית לימוד חדשנית אשר חוקרת כיוונים חדשים וייחודיים לאקדמיה בירושלים. במהלך הלימודים ניתנת אפשרות להתמחות ומימוש הפוטנציאל הייחודי של הסטודנט. תכנית הלימודים מאפשרת לסטודנטים לצבור ניסיון בסגנונות מגוונים של מחול, תנועה, קומפוזיציה ואלתור, אמנויות לחימה ושיטת פלדנקרייז. כתב התנועה אשכול-וכמן מיושם בכל תחומי הלימוד. בנוסף, התוכנית מכוונת ללימודי המשך בתרפיה בתנועה ובתחומים רבים אחרים.

בלימודים מושם דגש על אינטגרציה של תנועה ומיומנויות ריקוד, תוך כדי פיתוח החושים (תנועתי, אקוסטי וויזואלי) ופיתוח כלים אנליטיים באמצעות התבוננות, תכנון והערכה. הפקולטה מעודדת סטודנטים להתאים את תוכנית הלימוד לאישיות, הדמיון ותחומי העניין שלהם. תפיסת התנועה והריקוד בפקולטה לא דורשת מבנה או פרופורציות גוף מסויימות. המועמדים ללימודים יכולים להיות בעלי נסיון והכשרה בכל דיסציפלינה של ריקוד ותנועה. 
בנוסף למקצועות הטכניים הנדרשים, ייחשף הסטודנט למגוון עשיר של מקצועות לימוד עיוניים כתולדות המחול ואנטומיה.
תואר ראשון במחול(B-Dance)  מוענק לתלמיד מן המניין לאחר שסיים ארבע שנות לימוד בחוג למחול או בחוג לתנועה וכתב תנועה ולאחר שעמד בהצלחה בכל הבחינות והדרישות המפורטות בתוכנית הלימודים של הפקולטה . תואר זה מוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה.

תעודת הוראה של משרד החינוך תוענק לתלמיד במסגרת ההכשרה להוראה בפקולטה. במשך שנות הלימוד יתנסה התלמיד בהוראה בבתי ספר עם הנחיה אישית ויתמחה בהוראת המקצועות הראשיים.
 
הכשרה להוראה

ראש תחום ההוראה במחול - מיכל הרשקוביץ מיכאלי
תכנית הלימודים מכשירה מורות.ים להוראת מחול ותנועה בדגש על בלט קלאסי, מחול עכשווי, תנועה, ו"מחול לכל". הכשרה זו מכוונת להוראה בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים במסגרת החינוך הפורמלי (הכנה להוראה במגמות מחול ובכיתות רגילות), והחינוך הבלתי פורמלי (הוראה בבתי ספר פרטיים למחול, מתנ"סים וכדומה). התכנית כוללת לימודי חינוך והוראת אמנות, פדגוגיה, פרקטיקה והכשרה קלינית (התנסות מעשית) רב גילאית המותאמת לדיספלינת המחול.
קיימת אפשרות ללימודים לקראת תואר  משותף עם האוניברסיטה העברית B.A- DANCE . הסטודנטיות.ים ירכשו הכשרה יסודית ומקיפה במקצועות הביצוע והמיומנויות וילמדו בצורה מעמיקה מגוון של שיטות וסגנונות.

שתף: 

חדשות ואירועים

חדשות ואירועים

14 יוני, 20:30
20:30
אולם זהבה, סוזן דלל, יחיאלי 5 תל אביב-יפו
26 מאי, 9:30
9:30 עד 16:30
אולם אפיק, בניין האקדמיה

כתבו עלינו