כיתת אמן במחלקה הווקאלית עם יעל קרת

כיתת אמן במחלקה הווקאלית עם יעל קרת
ג, 6 אפריל 2021, 10:30
הוסף ללוח שנה
אולם 301
בהשתתפות: 

הפסנתרנית יעל קרת למדה אצל המאסטרו דניאל בארנבוים בברלין, וכן השתלמה אצל פרופ’ דימיטרי בשקירוב. במהלך שנותיה בברלין, הופיעה כסולנית עם תזמורת הדיוואן בניצוחו של דניאל ברנבוים  בסיורים בינלאומיים בהם הופיעה בין היתר בתיאטרון "לה סקאלה" במילנו, אולם צ'ייקובסקי במוסקבה, ובאמפי תיאטרון "וואלדבונה" בברלין. 
במהלך שנים אלה יעל עבדה כפסנתרנית בשטאטסאופר בברלין, ובמחלקת האופרה של ביה"ס הגבוה למוסיקה בברלין. כמוסיקאית קאמרית יעל הופיעה עם הזמר תומס המפסון בפסטיבל זלצבורג ועם הזמרת ולטראוד מאייר בבית האופרה בבאדן-באדן ובקונצרט מיוחד במוזיאון הלובר בפריז כמו גם עם אמנים ישראלים מצליחים דוגמת גיא בראונשטיין, עמיחי גרוס, אבי אביטל ורינת שחם. 
כיום יעל היא ראש הצוות המוסיקלי באופרה הישראלית, שם היא עובדת גם כמדריכת זמרים, מנהלת מוסיקלית, מרצה ומנחה קונצרטים וכותבת תוכן. במסגרת עבודתה באופרה הישראלית יעל גם לוקחת חלק בפעילויות חינוך מוסיקלי ברחבי הארץ.  
יעל היא חברה מייסדת בפרויקט הקאמרי הישראלי, אחד ההרכבים הקאמריים המוערכים בישראל, איתו היא מופיעה ברחבי הארץ כבר יותר מעשור. הפרויקט מקפיד לאצור תכניות קאמריות מקוריות ומגוונות מבחינת רפרטואר והרכב כלי, וכמו כן מעודד יצירה ישראלית מקורית ומקפיד לבצע ולהזמין יצירות ישראליות חדשות ויצירות בנות זמננו. כסולנית יעל הופיעה בקונצרט משותף של התזמורת הפילהרמונית הישראלית עם תזמורת ביה”ס ע”ש בוכמן-מהטה בניצוחו של זובין מהטה, וכן עם תזמורת הקאמרטה ירושלים בניצוחו של אבנר בירון, התזמורת הסימפונית של ראשון לציון, עם אנסמבל סולני ת”א וסימפונט רעננה. 
יעל נולדה ב- 1986 ולמדה פסנתר בקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה בתל-אביב ובביה”ס למוסיקה ע”ש בוכמן מהטה שבאוניברסיטת תל-אביב,שם היא סיימה את התואר הראשון בהצטיינות. עם מוריה נמנים הפרופ’ תומר לב וגב' חווה ערמון, וכן שיעורי השתלמות מהפסנתרן מארי פרחיה בלונדון ובירושלים. יעל היא בוגרת מגמת המוסיקה בביה”ס לאמנויות בת”א ובתיכון תלמה ילין, ושירתה בתזמורת צה”ל. הפסטיבלים שבהם יעל השתתפה כוללים את פסטיבל רוויניה בשיקגו, פראשה קוב באנגליה, תכנית יצחק פרלמן בישראל ובארה”ב, פרויקט הדיואן “מזרח- מערב” ופסטיבל המוסיקה באספן, קולורדו, במסגרתם הופיעה והשתלמה אצל מנחם פרסלר, לאון פליישר, סטיבן איסרליס, יוסף קליכשטיין, מרים פריד, ורבים אחרים . יעל בעלת תואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת תל אביב.

 

בתכנית: 

כיתות אמן:

10:30-13:00
13:30-16:00