דנ"א אמנותי בקהילה - הרצאה של יקי ראובן במסגרת הקורס "האמן כסוכן שינוי"

דנ"א אמנותי בקהילה - הרצאה של יקי ראובן במסגרת הקורס "האמן כסוכן שינוי"
א, 10 ינואר 2021, 12:00
הוסף ללוח שנה
מפגש מקוון
בהשתתפות: 

יקי ראובן - אמן מנדולינה, בוגר אסכולת באר שבע לנגינה אומנותית במנדולינה, מצטיין האקדמיה למוסיקה ירושלים וזוכה תחרויות בן לאומיות לכלי פריטה ומוסיקה קאמרית.

בשנים האחרונות יקי מרבה להופיע כסולן עם תזמורות ברחבי העולם בינהן ,לה פניצ'ה וונצייה איטליה, הפלהרמונית של וולנסיה ספרד, הפילהרמונית הישראלית , תזמורת הביביסי , גוונדהוס ליפציג .

לצד הקונצרטים  ראובן מקדיש את רוב זמנו לביצוע והקלטה של רפרטואר לכינור על מנדולינה, בין השאר הפרטיטות לכינור של באך, סונטות של איזאי, קפריסים של פגניני ולאחרונה הוא מוביל ביצוע והקלטות בכורה של מחזור 8 העונות מאת ויולדי ופיאצולה.

ראובן  יוזם ומקדם כתיבה חדשה למנדולינה, בין היוזמות: הקלטה של רביעיות מנדולינה ישראליות, הזמנה וביצוע של קונצ'רטים חדשים למנדולינה ותזמורת וכן מוסיקה חדשה להרכבי כלי פריטה. כל אלו מוקלטים למיטב חברות ההקלטה בינהן – נקסוס ו היפריון.

בנוסף להופעות כסולן מופיע בקביעות ומנהל מוסיקלית את ההרכב הבין לאומי "רביעיית המנדולינות קרמן". בשנים האחרונות לצד הקריירה הסולנית לראובן מעורבות פדגוגית מוסיקלית תמידית, ראובן מלמד את הכיתה האקדמית היחידה בארץ לתואר ראשון ושני במנדולינה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. המסלול באקדמיה הוא מסלול למצויינות בביצוע, כולל כיתות אמן עם כנרים, שיעורי פורום מצטיינים, השתתפות בהרכב קאמרי ונגינה על כלל משפחת הכלי, מנדולינה, מנדולה, מנדוצ'לו.

אתר האינטרנט: www.jacobreuven.com

בתכנית: 

לכל יוצר יש את השפה שלו , את הקוד הגנטי האישי שלו. מסביב ל"סיפור" האומנותי של האמן , יש מעגלים שונים של קהילות, משפחה, מורים, חברים, מוסיקאים, קהל,קהילות יוצרות, תלמידים... 
כל יצירה מתפתחת במרכז של מעגלים , כל אמן חי וגדל במרכז שכזה, מהם יחסי הגומלין בין השניים? האם היצירה מושפעת ממערכות היחסים של האמן בין קהילות ולהפך? מה ההבדל הדק בין סוכן שינוי ליזם ? למתחזק פעילות קהילתית ? 
האם יש מעגלים שאינם מקדמים את התפתחותו של האמן? האם קיימת אומנות משמעותית ללא קשר לעולם החברתי מסביב לאמן ? האם קיימת אומנות ללא קהל ? 
בחלוקה מאוד גסה ניתן לחלק את תהליכי היצירה לדטרמיניסטיים ולאינדטרמינסיטיים , מתוכננים ואקראיים, כיצד מושפעים שני התהליכים מנוכחות הדנ"א האומנותי של היוצר במעגלי קהילות?
כל אלו יעלו לדיון ושיח במפגש שלנו במסגרת הקורס "האמן כסוכן שינוי".