לריסה טטוייב

לריסה טטוייב

לריסה טטוייב

תחומי הוראה: 

הגב' טטוייב נולדה בברית המועצות לשעבר ועלתה לישראל ב-1990. היא החלה את לימודיה המוסיקליים כפסנתרנית והשתתפה במכון הישראלי לאמנויות הקול שם הוכר במהרה כשרונה והיא קיבלה מלגות ללימודי המשך בחו"ל. את הבכורה עם האופרה הישראלית תל אביב יפו עשתה בתפקיד מרנקה בכלה המכורה מאת סמטנה. באותה העונה השתתפה בהפקת אורח של האופרה של קירוב.

את הבכורה האמריקאית שלה עשתה טטוייב בעונה 1997-8 בתפקיד דונה אלווירה בדון ג`ובני עם האופרה של פורט וורט בהצלחה רבה. היא שרה לראשונה את תפקיד דזדמונה באותלו בסתיו של 2000 עם האופרה של פורטלנד וקיבלה ביקורות מצויינות. היא הופיעה תחת שרביטם של מנצחים מובילים בהם גארי ברתיני, אשר פיש, אלכסיי גרגייב, יורי אהרונוביץ` וזובין מהטה.

הרפרטואר הקונצרטנטי שלה כולל את הסטאבט מאטר של דבוז`אק אותו היא ביצעה עם הסימפונית של ירושלים ושל לוקסמבורג; המיסה בדו מינור של מוצרט; הרקוויאם של פורה; רקוויאם המלחמה של בריטן; ארבעה שירים אחרונים של שטראוס; הסימפוניה התשיעית של בטהובן והפעמונים של רחמנינוב. היא הופיעה באולם המלכה אליזבט בלונדון עם סימפוניה מס` 14 מאת שוסטקוביץ`.

טטוייב הופיעה בקייפטאון כמיכאלה בכרמן וכן הופיעה ברוסלקה עם תאטרון העיר פראג בהפקה איתה סיירה ביפן. הרפרטואר האופראי שלה כולל את העטלף, פיטר גריימס, טורנדוט, אותלו, פרנצ`סקה דה רימיני, סימון בוקנגרה, מדאם בטרפליי, יבגני אונייגין, נורמה, טוסקה, מאנון לסקו, נשף המסכות ולה טרוויאטה בהפקה של פרנקו זפירלי עם האופרה הישראלית. היא הופיעה ברפרטואר של מוסיקה ישראלית בת זמננו הכולל את שיר השירים מאת גיל שוחט, ומסע אל תום המילניום מאת יוסף ברדנשווילי.