מדליות זהב וכסף למקהלת אנקור בתחרות בינלאומית בארה"ב

מדליות זהב וכסף למקהלת אנקור בתחרות בינלאומית בארה"ב
26.7.2012

מקהלת אנקור זכתה במדליית זהב בקטגוריית מקהלות נוער ובמדליית כסף בקטגוריית מוסיקה דתית בתחרות הבינלאומית של מקהלות, שהתקיימה בסינסינטי. בתחרות השתתפו כ-350 מקהלות מ-70 מדינות וכ-20,000 זמרים.

מקהלת אנקור בניצוחה של דפנה בן יוחנן, נוסדה בשנת 1983. היא מונה 40 נערות עד גילאי 18, ש-25 מתוכן השתתפו בסיור. המקהלה מרבה להופיע בארץ ובחו"ל בקונצרטים משלה, בהופעות עם תזמורות מהשורה הראשונה ובטקסים ואירועים ממלכתיים. היא משמשת מקהלת הבית של התזמורת הפילהרמונית הישראלית, אתה הופיעה באופרות וביצירות מהקלאסיקה ועד זמננו תחת שרביטו של מאסטרו זובין מהטה ורבים אחרים (לצפיה במכתב הברכה של מאסטרו מהטה בעקבות הזכיה). כמו כן משמשת מקהלת "אנקור" כמקהלת הבית של "יד ושם".

"אנקור" היא המקהלה הישראלית היחידה שהשתתפה בתחרות הבינלאומית. המקהלה הישראלית הידועה באיכויותיה המיוחדות, זכתה לתשומת לב מיוחדת של התקשורת. מנצחת המקהלה ובנות המקהלה התראיינו מספר פעמים בעיתונות ובתחנות טלוויזיה מקומיות.

הקלטה מתוך התחרות: המקהלה מבצעת את היצירה An Immoratality
מאת  Aaron Copland


המקהלה הופיעה בפני קהל מגוון בבתי אבות, במרכז הקהילתי היהודי ע"ש מאיירסון (יחד עם מקהלה פולנית ומקהלה אמריקאית), בשני בתי כנסת ובכנסייה הבפטיסטית בעיר, וכן התארחה בבתיהם של פעילי הקהילה. האחראי על התקציבים באקדמיה, גד לוין, התלווה למקהלה וסייע בפעילויותיה במהלך התחרות ובקונצרטים בקהילה. 

הקהילה היהודית כולה גילתה יחס חם ואוהד במיוחד כלפי המקהלה. הפדרציה היהודית של סינסינטי, בראשות המנכ"ל שאפ אנגלנדר והשליח הקהילתי יאיר כהן, קיבלה על עצמה את מימון הוצאות השתתפותה של המקהלה בתחרות, כרטיסי הטיסה והשהות בסינסינטי.

המקהלה מתארחת במרכז הקהילתי היהודי ע"ש מאיירסון ומבצעת שלושה שירים
 


המקהלה סיירה גם במרכז לשואה ולחינוך להומאניות בסינסינטי, ובסוף הסיור הופיעה בפני צוות המוזיאון. כמו-כן, קיבלה המקהלה הזמנה ממקהלה מפולין להשתתף בטקס חנוכת בית הכנסת בעיר הפולנית פלוק. בית הכנסת ישמש מוזיאון לקהילה שהוכחדה כליל בשואה.

המקהלה שרה במרכז לשואה ולחינוך להומאניות בסינסינטי (CHHE)
 


משפחת האקדמיה מברכת את המקהלה על הצלחתה בתחרות ומאחלת לה עוד זכיות רבות בעתיד!

לסיום: חגיגת נצחון ספונטנית של בנות מקהלת אנקור

קבצים מצורפים: 
שתף: