פורום תיאורטיקנים - עם פרופ' ארי בן-שבתאי

פורום תיאורטיקנים - עם פרופ' ארי בן-שבתאי
יום רביעי, 23 פברואר 2022, 18:00
הוסף ללוח שנה
חדר 304
בהשתתפות: 

פרופ' ארי בן שבתאי נמנה על בכירי המורים לקומפוזיציה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, אותו מוסד בו סיים בשנת 1983 את לימודי התואר הראשון בהצטיינות. 
בשנים 1984-1987 השלים תואר PhD באוניברסיטת פנסילבניה שם נימנה על תלמידיו של המלחין האמריקאי הנודע ג'ורג' קראמב.  יצירותיו של ארי בן שבתאי זכו לביצועים בידי מיטב המנצחים והתזמורות בארץ ובעולם.  זובין מהטה, לורין מאזל, דיוויד רוברטסון, מנדי רודן, גארי ברתיני, אבנר בירון ועוד רבים וטובים ניצחו על יצירותיו בתזמורות ברחבי העולם; הפילהרמונית הישראלית, הסימפונית של פיטסבורג, הפילהרמונית קאנאגאווה (טוקיו), Wurte פילהרמונית, הסימפונית ירושלים, הקאמרית הישראלית, הקאמרטה הישראלית ירושלים ועוד. בין יצירותיו הרבות אנו מוצאים יצירות קאמריות, ווקאליות, מוסיקה אלקטרונית משולבת נגינה חיה, מוסיקה תזמורתית ומקהלתית ואופרה קאמרית.
ארי בן שבתאי כיהן כיו"ר איגוד הקומפוזיטורים בישראל במשך 4 שנים, בהן בין היתר גם יזם והפיק את האנתולוגיה "פסנתרין" המתעדת את מרבית המוסיקה הישראלית שניכתבה לפסנתר עד שנת 2000.

בתכנית: 

פרספציה מוסיקלית והשפעתה על אסטרטגיות קומפוזיטורית: בהרצאה יוצגו תהליכי תפיסה שיכלית במוסיקה וכיצד ניתן לרתום ממצאים אלו לקבלת החלטות קומפוזיטוריות תוך ניצול מידע זה לכתיבת מוסיקה נהירה, ברורה ומתפתחת באופן אופטימלי.

שתף: