שיח אמנים בחוג לתנועה - סמדר אימור ובוני פיה

שיח אמנים בחוג לתנועה - סמדר אימור ובוני פיה
א, 15 מרץ 2020, 9:15
הוסף ללוח שנה
אולם אפיק
בהשתתפות: 

אמנים אורחים: סמדר אימור ובוני פיה מקימי קבוצת מחול סינפסה (1988-1994)

סמדר אימור ובוני פיה, החלו את דרכם האמנותית בחוג לתנועה ולכתב תנועה. ההצעה של כתב התנועה אשכול וכמן, העסיקה אותם כדרך חשיבה ופעולה אמנותית. קבוצת מחול סינפסה החלה לצמוח בין כתלי האקדמיה. עם סיום לימודיהם יצרו השניים בשיתוף עם רמה בן צבי עבודה לפסטיבל ישראל. היצירה מנגד הוצגה על מורדות הר ציון בפסטיבל ישראל 1988 וזכתה בפרס ראשון בתחרות הכוריאוגרפיה של הפסטיבל. הטלוויזיה הישראלית יצרה סרט על עבודה זו. אירוע משמעותי זה הפך לנקודת ציון ותחילתן של שש שנים פוריות של יצירה כוריאוגרפית פורצת דרך לזמנה. החשיבה הקומפוזיציונית, אשר בבסיסה היה מודל כתב התנועה, יצרה שפה ייחודית. היצירות אשר חוברו בידי סמדר ובוני  הוצגו בפסטיבלי ישראל, במרכז סוזאן דלל, בתיאטרון ירושלים ובשיקגו.

סמדר אימור היא רקדנית, כוריאוגרפית, אומנית קול, משוררת ומורה.  הקימה את מרכז סינפסה לחקר קול ותנועה. פיתחה את הפרקטיקה "אינטגרציית קול בתנועה" אותה היא מלמדת בארץ ובעולם. עוסקת מזה שנים רבות בפעילות אמנותית במסגרתה יצרה עבודות רבות לפסטיבלים בארץ ובעולם (ניתן לראות רשימת העבודות ווידאו באתר smadaremor.com ). עבודתה כוללת גישות תרפויטיות, התפתחותיות ויצירתיות, המשלבות פרקטיקות שמאניות, פרקטיקות מתחום הבודהיזם ופרקטיקות מתחום האמנות.

בוני פיה, מורה בשיטת פלדנקרייז ובשיטת אילן לב. ניהל את המרכז למחול ביכורי העיתים בתל אביב.

בתכנית: 

המפגש יעסוק בדרך החשיבה הכוריאוגרפית של סמדר ובוני במסגרת קבוצת סינפסה, באמצעות התבוננות ביצירות של הקבוצה ובאחורי הקלעים של המבנים הסכמטיים אשר יצרו עולם דימויים בלתי צפוי.

 

שתף: