שיר חדש - המקהלה הקאמרית בניצוחו של סטנלי ספרבר בקונצרט חגיגי לקראת נסיעתה לברלין

שיר חדש - המקהלה הקאמרית בניצוחו של סטנלי ספרבר בקונצרט חגיגי לקראת נסיעתה לברלין
יום רביעי, 4 דצמבר 2019, 20:00
הוסף ללוח שנה
אולם נבון, קמפוס גבעת רם
בהשתתפות: 

המקהלה הקאמרית שליד האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים
מנצח: סטנלי ספרבר  

המקהלה הקאמרית החוגגת השנה 50 שנה להווסדה, מונה 32 חברים, מרביתם סטודנטים או בוגרי האקדמיה למוסיקה בירושלים.  המקהלה נוסדה בשנת 1969 וכבר בראשית דרכה הוכרה כאחת המקהלות הטובות בארץ.  המקהלה זכתה במדליות זהב וכסף בתחרויות בארה"ב ובגרמניה, והופיעה בין היתר תחת שרביטם של המנצחים ליאונרד ברנשטיין, זובין מהטה, גארי ברתיני, קורט מזור ודניאל בארנבוים. המקהלה מתמחה בשירת אקפלה, ומרבה לבצע יצירות ישראליות בביצועי בכורה. מאז 2014 המקהלה יצאה ל-3 סיורי קונצרטים בהונגריה, גרמניה ופולין, בהם הופיעה במסגרת פסטיבלים שונים ומול קהל רב של קהילות יהודיות וקהילות מקומיות, הן בקונצרטים של מוסיקת א-קפלה והן בליווי תזמורות מרחבי אירופה.

המקהלה הקאמרית מבצעת רפרטואר מגוון הכולל יצירות קלאסיות רפרטואר יהודי, יצירות ישראליות מודרניות, ומוסיקה דתית וחילונית מרחבי העולם.

רבים מבוגרי המקהלה ממשיכים את דרכו של המנצח, סטנלי ספרבר, בכך שהם מלמדים מוסיקה ומקימים מקהלות ואנסבלים בקהילות שונות ברחבי הארץ, מצפון לדרום, ובכך משפיעים על דור צעיר של ילדים ונוער, אשר נחשפים למוסיקה ברמה גבוהה ולשירה מקהלתית.

סטנלי ספרבר, מנצח, יליד ניו יורק, סיים את לימודי המוסיקולוגיה באוניברסיטת קולומביה ולימודי תואר שני בניצוח בג‘וליארד. ייסד את מקהלת זמיר בניו יורק, עמה הופיע בישראל בזמריה בשנת 1967 .עלה ארצה ב-1972 ושנה לאחר מכן ניצח לראשונה על התזמורת הפילהרמונית הישראלית. בהמשך ניצח על כל התזמורות המובילות בארץ. מאסטרו ספרבר ניצח על תזמורות באירופה, באסיה ובארה“ב ואף הופיע מעבר למסך הברזל בעידן המלחמה הקרה. ב-20 השנים האחרונות מנצח ספרבר על ”משיח“ מאת הנדל באופרה הלירית בשיקגו עם מקהלה של 1500 איש.

 

לרכישת כרטיסים > 

 

בתכנית: 

מגוון יצירות מאת מלחינים יהודים וישראלים מתקופות שונות ועוד הפתעות!