רפי קדישזון

רפי קדישזון

רפי קדישזון

תפקידים באקדמיה: 
ראש המחלקה ליצירה רב-תחומית

רפי קדישזון – מנצח מלחין מעבד ופסנתרן
 
יצירותיו ועיבודיו של רפי קדישזון נוגנו ע"י מיטב התזמורות בעולם כמו התזמורת הפילהרמונית של לונדון, הסימפונית של פיטסבורג, הפילהרמונית של טוקיו, תזמורת בית האופרה של בודפשט, תזמורת בית האופרה של רומא, הסימפונית של וינה, הפילהרמונית של שנחאי, הפילהרמונית של בלגרד, תזמורת סולני צרפת וכל התזמורות הישראליות – בניצוחו של המלחין וע"י מנצחים כמו זובין מהטה, גארי ברתיני, מנדי רודן, נועם שריף ואחרים.
רפי קדישזון כתב יצירות סימפוניות בהזמנת אמנים כלאלו שיפרין - "קול נדרי", עבור הכנר יובל ירון – "פנטסיה לכינור ופסנתר", לשלמה מינץ – "יפה נוף", לפטר ורטהיימר – "קונצ'רטו לפטר ותזמורת", עבור הגיטריסטית ליאת כהן ואת "באוזני ילד אספר" עפ"י פואמה של א.צ.גרינברג עם חיים טופול כקריין, מקהלת אנקור והתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור.

בפסטיבל קול המוסיקה בגליל העליון 2008 בוצעה יצירתו "אי-גיון" לזמרת קרן הדר והרכב קאמרי. בדצמבר 2009 הנחה וניצח על סדרת קונצרטים של מוסיקה מסרטים עם התזמורת הקאמרית הקיבוצית. לפסטיבל ישראל 2010 הוזמנה אצלו היצירה "פטר והזאב – הסיפור האמיתי" ע"י תזמורת המהפכה.
בתחום השיר הישראלי עבד רפי כמעט עם כל היוצרים והמבצעים החשובים בקונצרטים מיוחדים עם התזמורת הפילהרמונית (וילנסקי, ארגוב, שמר, אסתר עופרים, ריטה, דוד ד'אור, דיויד ברוזה ועוד), התזמורת הסימפונית ראשון לציון (נחום היימן, נתן יונתן), וניהל מוסיקלית עשרות תוכניות טלוויזיה ורדיו שהוקדשו ליוצרים ישראליים.

קדישזון כתב מוסיקה להצגות, סרטים ותוכניות טלוויזיה – על חלקם אף זכה בפרסים, ביניהם "פרס הקולנוע הישראלי" למוסיקה מקורית לסרט "פנטסיה על נושא רומנטי" ו"בלוז לחופש הגדול", ובפרס אקו"ם על הלחנה לתיאטרון. לאחרונה הלחין את המוסיקה להצגה "ליזי" בתיאטרון צוותא. זוכה פרס ראש הממשלה למלחינים לשנת 2008.

קדישזון מכהן כראש מחלקת יצירה בחוג למוסיקה רב-תחומית באקדמיה למוסיקה בי-ם. כמו כן, מלמד במכללת "הד" ובבית הספר למוסיקה "רימון".

דוא"ל: