ענת שמגר

ענת שמגר

ענת שמגר

יוצרת עצמאית במחול. מתמקדת בריקוד אקספרימנטלי ובמתודות סומאטיות של עבודה עם הגוף. עוסקת בשזירה של שפה אמנותית אישית וחשיבה אמנותית אבסטרקטית. מופיעה בריקודי אימפרוביזציה, סולו ושיתופי פעולה עם מוסיקאים, יוצרים בריקוד, ואמנים אחרים.
 בין ריקודי הסולו שיצרה: "ילדה טובה - ילדה רעה" למוסיקה של מוריס רוול, "שלושה בשמלה אחת" למוסיקה של שנברג, "מונולוג" למוסיקה של לואיג'י נונו, "תוק" למוסיקה של ג'ון קייג' .

הופיעה עם אמנים רבים, ביניהם: המוזיקאי נגן הקונטרבאס, ז'אן קלוד ג'ונס (בסידרה "קומפוזיציה בזמן אמיתי"); אמנית הריקוד האמריקאית, ליסה נלסון ((Reallocation; אמן הריקוד עמוס חץ (סיפורי גוף); אמן הריקוד השוויצרי, ברונו סטפנוני (מרחב מחיה); אמן הריקוד האמריקאי דניאל לפקוב (צעדים מדודים); הכנר האמריקאי, מלכולם גולדשטיין (טריו); המשוררת אפרת מישורי (יסודות התחביר); הכוריאוגרפית האמריקאית ויקי שיק (Exchange), הכוריאוגרפית תמר בורר(שלוש) ורבים אחרים. בחלק גדול מהקולבורציות משולבת עבודה רב תחומית עם תחומי אמנות שונים.
 
בשנים האחרונות העלתה את המופעים: "פתאום בפשטות גופנו" (2005), "מטאדור האהבה" (2006), "אבנים" (2007), פרקים" (2008), "ריקוד ופסל" (2010). הוזמנה להופיע בפסטיבל מונפלייה, קלן, ברלין, ישראל וניו יורק.

בסגל האקדמיה של הפקולטה למחול משנת 1991. מלמדת שיעורי אימפרוביזציה, קומפוזיציה ושיעורי גוף.
תומכת בגישות חקר הגוף לבניית יעילות, מודעות ואינטגרציה גופנית. רואה בקשר בין עבודה סומאטית וחקר הצורה האבסטרקטית של התנועה, בסיס לפיתוח יצירה עצמאית בריקוד. תופסת את היצירה ההופעה וההוראה כשדה אחד של חיפוש עבודה וגילום ערכים.
כיום משמשת ראש החוג לתנועה וראש המסלול לכוריאוגרפיה.