יוסי ארנהיים

יוסי ארנהיים

יוסי ארנהיים

תחומי הוראה: 
תפקידים באקדמיה: 

יוסי ארנהיים, יליד תל-אביב, הוא החלילן הראשי בתזמורת הפילהרמונית הישראלית מאז 1983, וסולן בינלאומי בעל קריירה מרשימה.
הופיע מספר פעמים כסולן עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, וכן עם תזמורות  בחו"ל, ביניהן התזמורת הקאמרית של ברטיסלבה והתזמורת הקאמרית של דרום מערב גרמניה, התזמורת הסימפונית הלאומית של סין, תזמורת הרדיו של רומניה, תזמורת Dohnanyiמבודפשט ותזמורת
I Musiciממונטריאול. כן הופיע ברסיטלים, בקונצרטים של מוסיקה קאמרית ובפסטיבלים בכל רחבי העולם.
 
יוסי ארנהייםהוא כיום מנהלן המקצועי של תכניות הנשפנים של המרכז למוסיקה ירושלים, ומורה לחליל באקדמיה למוסיקה בירושלים ובביה"ס למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה בתל אביב.
הוא גם מקיים לעתים מזומנות כיתות אמן לחלילנים בבתי ספר חשובים למוסיקה בחו"ל וכן בקורסי קיץ.
 
13 תקליטורים עם מוסיקה לחליל בנגינתו ראו אור בחברות תקליטים שונות ברחבי העולם.  ביניהם מוסיקה מארצות אסיה השונות בחליל ונבל, תקליטור של יצירות מופת לחליל ופסנתר מאת מלחינים צרפתיים, והקלטת הקונצ'רטי לחליל מאת מוצרט יחד עם הקמראטה ירושלים ומנצחה אבנר בירון.
תקליטור הסונטות לחליל מאת טלמן בנגינתו זכה בשנת 1993 בפרס הדיסק הטוב ביותר בתחום המוסיקה הקאמרית בבריטניה מטעם Music Retailers Association.
 
יוסי ארנהייםמופיע גם במסגרת  "ששבש" – האנסמבל היהודי-ערבי, הפועל מזה מספר שנים, בו הוא משתלב בנגינת מוזיקה מן המזרח התיכון יחד עם מיטב המוזיקאים מן המגזר הערבי בישראל. ההרכב מופיע במיוחד בפני בני נוער יהודים וערבים ברחבי הארץ, וזכה ב-2006 במדליית הסובלנות של פורום התרבות של אירופה על פעילותו.

דוא"ל: 
שתף: