התחרות ה-37 לכוריאוגרפיה ע"ש גרטרוד קראוס

התחרות ה-37 לכוריאוגרפיה ע"ש גרטרוד קראוס
Sunday, 17 January 2016, 20:00 to Friday, 22 January 2016, 0:00
Add to Calendar
אולם אפיק, בניין האקדמיה, קמפוס גבעת רם
Participants: 

הפקולטה למחול של האקדמיה למוסיקה ולמחול ירושלים בשיתוף עם הקרן לזכר גרטרוד קראוס וגרטל מולר לבית קראוס ועם הפקולטה למוסיקה רב-תחומית, תקיים את התחרות לכוריאוגרפיה ע"ש גרטרוד קראוס ה-37, בתאריכים 17-21 בינואר. התחרות פתוחה לקהל והכניסה חופשית.

התחרות, שתערך בשיתוף הקרן לזכר גרטרוד קראוס וגרטל מולר לבית קראוס, תיערך באולם אפיק באקדמיה. התחרות היא שיאו של תהליך יצירה ומחקר בלימודי המחול והכוריאוגרפיה ומטרתה היא לעודד את הסטודנטים למצוא את קולם הייחודי ולאפשר להם ליצור ולחלום. האקדמיה רואה ערך חשוב בשיתוף פעולה בין הפקולטות ובין אמנים בכלל ועל כן גם השנה כמו בשנים האחרונות, ישולבו מלחינים ומוסיקאים מהפקולטה הרב תחומית של האקדמיה בתחרות, שישמיעו וינגנו יצירות שהלחינו בעבור היצירות הכוריאוגרפיות.  גם הקהל יוכל לקחת חלק בתחרות, במהלך כל שלבי התחרות יועברו לקהל שאלונים בהם יוכל להביע את דעתו על כל אחד מקטעי המחול בתחרות, ובכך לאפשר דיאלוג ישיר ומעניין בין היוצרים לבין הקהל סביב העבודות עצמן.

האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים מודה לקרן לזכר גרטרוד קראוס וגרטל מולר לבית קראוס. 
יו"ר הקרן : מר שי לחמן מנהלת הקרן : הגב' אושרה אלקיים - רונן. תודה מיוחדת למשפחת אפיק. 

שלושה פרסים יחולקו לזוכים בגמר התחרות. פרס ראשון על סך 5000 ₪, שני ע"ס 3000 והשלישי על סך 2000 ₪. חבר השופטים בשלב הגמר ימנה 3 אנשי מקצוע בכירים: משה שכטר, כוריאוגרף, עינת רז גלוברזון מנהלת תחום המחול בעיריית ירושלים ועינב לוי, מנהלת אמנותית של הסדנה להכשרת רקדנים בגעתון. בשלבים המוקדמים ישפטו מורים מהפקולטה למחול (אין עדיין שמות של שופטים).

גרטרוד קראוס (1901 – 1977) התפרסמה ברחבי אירופה בזכות מופע הסולו שלה ולאחר מכן עם להקתה, בין השאר ביצירה מחרוזת "שירי גטו" בשנת 1935. בפסגת ההצלחה האמנותית עלתה לארץ ישראל, פתחה סטודיו משלה והקימה קבוצת מחול חדשה. את הכוריאוגרפיה לעבודותיה יצרה יחד עם רקדני הלהקה ובעזרת אימפרוביזציה. ב-1950 ייסדה את תיאטרון הבלט הישראלי, בשנת 1962 התמנתה כפרופסור למחול באקדמיה ע"ש רובין בירושלים וזכתה בפרס ישראל שנה לאחר מכן. עד מותה המשיכה ללמד באקדמיה ולצייר, והיתה לתומכת של אומני המחול בישראל, בעיקר הצעירים שבהם. גרטרוד קראוס הורישה את כל רכושה לאקדמיה למוסיקה ולמחול במטרה לפתח את בית הספר למחול.

Program: 

שלב א': 17-20 בינואר, שני מופעים בערב בשעות 18:00 ו 20:00, אולם אפיק באקדמיה, קמפוס גבעת רם.

ערב ראשון  17 בינואר, בשעה 18:00 ו 20:00, אולם אפיק

 

 1. " מירוץ החיים "

כוריאוגרפיה : גנאל סינטר

מוסיקה :  Maher Daniel & Jon Charnis – ' Lonely stars in open skies '

 ( luca bacchetti endless remix )                                                          

רקדניות : נופר קאופמן, רעות אדיר, נועה קאירי, גנאל סינטר

 

A phase of subjectivity "   .2  "    

כוריאוגרפיה וביצוע : לורן דואז

Robert Henke  - ' Idriodema מתוך '  מוסיקה :

 

 3.   " קונבנציה בשקל "

כוריאוגרפיה: אביגיל ליס חדד

מוסיקה : loco motion '  ' - kylie minogue + טקסט אישי

רקדניות : שחר גונן, נוי יונה, מעיין עלפי, אביב אסולין

 

 4.    " שניימ'לה "

כוריאוגרפיה: עינב שטיינברג

מוסיקה : Perhaps, perhaps, perhaps- Cake , Tango - Roxanne

רקדנים : עינב שטיינברג, עמית אהרון

דינמיקה, יחסים וזוגיות נבחנים דרך הדרמתיות והעצמה של הטנגו

 

 Self Untitled 1 "   .5   "   

כוריאוגרפיה וביצוע : יואנה בליקמן

 

 6.   " Dorothy and james "

כוריאוגרפיה:אדם שפירה

מוסיקה :מתוך  Dido -  ' Thank you '  

רקדנים : נוף לוטן, אדם שפירה

 

Manual Work"   .7 "

כוריאוגרפיה וביצוע : אירן קמישב

 

 8.   " אינטימיות מבוקרת "

כוריאוגרפיהוביצוע : יעל אידן

מוסיקה מתוך   ' Ultimatum '- Murcof

 

 9.   " רע.לה? "

כוריאוגרפיה וביצוע : פרי לוסטיגר, גפן ליברמן

מוסיקה : Claude Debussy -  ' Clair de Lune '

 

 

ערב שני  18 בינואר, בשעה 18:00 ו 20:00, אולם אפיק

 

1.   "אחת מתשע "

כוריאוגרפיה: טליה אלבז

מוסיקה : Sounds - Crowded room

רקדניות ושותפות ליצירה : נירית זך, הדר פלט, רנד טהה, אביב אסולין

 

 2.    " נקבים נקבים, חלולים חלולים "

כוריאוגרפיה וביצוע : ליאור לזרוף

מוסיקה : ' Flying Lotus – ' Ready Err Not

 

 3.   " ::::::::::::::::::::::::: "

כוריאוגרפיה וביצוע : אור אשכנזי

 

 4.   " ג'סט- TA"

כוריאוגרפיה: יעל לוי

מוסיקה :  Taming the dragon ' by Project 3 '

רקדניות ושותפות ליצירה : פרי לוסטיגר, ליאור לזרוף

המחווה מעמידה את הצופה במצב בו הוא יכול לבחור במצב רגשי מסוים להביט בו ולפתח הזדהות עם  הדמויות.

 

 5.   " Inflection into the Point "

כוריאוגרפיהוביצוע : מאי בן בסט

מוסיקה :' Zach Winter – ' A Nightingale Sang In Berkeley Square

 

 Without "   .6"      

כוריאוגרפיה וביצוע : מיקיילה ויין

 Billie Holiday  - ' I'll Be Seeing You ' מוסיקה :

 

 7.    " I M pules "

כוריאוגרפיה : טלי מזרחי

מוסיקה Amon Tobin - Ruthless (Reprise) Splinter Cell Chaos Theory OST

רקדנים : אברהם מייסל, ליאור לזרוף

 

8.   " (אי)מהות "

כוריאוגרפיה וביצוע : רמה נונברג

 

 9.   " FFF "

כוריאוגרפיה: שי אשכנזי

מוסיקה : Earl Sweatshirt –' Hive '

Shabazz Palaces - An Echo from the Hosts that Profess finitum

רקדניות : אירן קמישב, שי אשכנזי

 

ערב שלישי  19 בינואר, בשעה 18:00 ו 20:00, אולם אפיק

 

 1.  " K.O "

כוריאוגרפיה : שחר גונן

רקדניות : יעלה קשת, שי איזנברג

 

Trigger Finger "   .2   "

כוריאוגרפיה וביצוע : גיא ברנשטיין

מוסיקה מקורית * : עודד קרן

( לא מתחרה בתחרות הכוריאוגרפיה)

 

3.   " חוט השני "

כוריאוגרפיה וביצוע : ליאור לנצר

מוסיקה מקורית * : בן חדד

בן חדד - פסנתר

 

4.   " עלעול "

כוריאוגרפיה וביצוע : איילת אבידן

 

Territorium "    .5  "

כוריאוגרפיהוביצוע : לילך אורנשטיין

מוסיקה מקורית * : אסף שלומי

אסף שלומי – גיטרה, יניב שלו – גיטרה בס, דור בר-אב - תופים

 

6.   " רעש אנושי "

כוריאוגרפיה : גיה ויינשטיין

מוסיקה מקורית * :רוני מדליון

מילים :  Raymond Carver

רקדנים : גיה ויינשטיין, רוני מדליון

רוני מדליון - שירה

 

  7.   " אור ואסיף "       

כוריאוגרפיה : אור אשכנזי

מוסיקה מקורית * : אסיף בן עזרא

אסיף בן עזרא – קלידים ומלודיקה

( לא מתחרה בתחרות הכוריאוגרפיה)

 

 8.   " ריקוד "

כוריאוגרפיה וביצוע: ענבר קובי

רקדנית : ענבר קובי

 

9.   "פטל "   

כוריאוגרפיה וביצוע : עלמה ליבנה

מוסיקה מקורית * : עומר כהן

עומר כהן וניצן היימן - חליל

 

 

ערב רביעי  20 בינואר, בשעה 18:00 ו 20:00, אולם אפיק

 

1.   "  True Love is Always Irrational"

כוריאוגרפיה וביצוע: גיא ברנשטיין

מוסיקה : ' No Other Love ' - Jo Stafford  

 מוסיקה מקורית – עודד קרן

תודה לעמית ביטון

 

 2.   " שפריצות "

כוריאוגרפיהוביצוע: טליה שלום

מוסיקה :' Stephanie Says – ' Lady and Bird

עריכה וסאונד : טליה שלום

 

Untitled "      3"         

כוריאוגרפיה וביצוע : ג'ורדוןלובסטראנד, לורן דואז'

Le Trio Joubran ' -  Masar מוסיקה : '

 

4.   " הצורך לעמוד "

כוריאוגרפיה : אייל גנון

מוסיקה : Ludovico einaudi – ' Ascolta ' 

רקדנית : מעיין בן ישי

 

5.   " קצוות מפוצלים "

כוריאוגרפיה: אילאיל נתן

מוסיקה : King Gizzard & Lizard Wizard -' I'm in your mind '

רקדניות : אילאיל נתן, צליל אפרת

 

6.   " OCMe "

כוריאוגרפיהוביצוע : נטע נבו

מוסיקה :'  ASMR: ' The cosmic drone experiment

מוסיקה ווידאו :    ASMR sounds by Sophie

 

7.   " בשלהם "

כוריאוגרפיה : איימי פיין

מוסיקה : Industrial Soundscape ' – '- Phillip R.Bloom field

  ' Caravan Palace – ' The dirty side of the street 

רקדנים : יועד לידר, שרון ברבקוב, רמה נונוברג           

   

 Colores "       8"  

כוריאוגרפיה וביצוע : מריאנה אורוסקו ארנגו

Blockhead -  ' Hell Camp ' מוסיקה :

 וידאו : Mariana Orozco Arango and Dani Blake

 

9.   " יש מצב שרציתי לשים מוסיקה של ערסים באולם אומנות. "

כוריאוגרפיה וביצוע : מעיין כהן

 

 שלב הגמר: 21 לינואר,  18:00 וב-20:00

מנחה : גב' נירה טריפון

דברי ברכה :פרופ' ינעם ליף – נשיא האקדמיה

                 גב' ענת שמגר – ראש החוג לתנועה והמסלול לכוריאוגרפיה

 

1. " ::::::::::::::::::::::::: "

כוריאוגרפיה וביצוע : אור אשכנזי

 

 2.   "פטל "   

כוריאוגרפיה וביצוע : עלמה ליבנה

מוסיקה מקורית * : עומר כהן

עומר כהן, ניצן היימן – חליל

 

3.   " נקבים נקבים, חלולים חלולים "

כוריאוגרפיה וביצוע : ליאור לזרוף

מוסיקה : ' Flying Lotus – ' Ready Err Not

 

4.   " עלעול "

כוריאוגרפיה וביצוע : איילת אבידן

 

 Untitled "  .5"

כוריאוגרפיה וביצוע : ג'ורדוןלובסטראנד, לורן דואז'

Le Trio Joubran ' -  Masar מוסיקה : '

 

6.   " OCMe "

כוריאוגרפיהוביצוע : נטע נבו

מוסיקה :'  ASMR : ' The cosmic drone experiment

מוסיקה ווידאו :       ASMR sounds by Sophie

 

 7.   " שפריצות "

כוריאוגרפיהוביצוע: טליה שלום

מוסיקה : ' Stephanie Says ' - Lady and Bird

עריכה וסאונד : טליה שלום

 

Territorium "   .8"

כוריאוגרפיהוביצוע : לילך אורנשטיין

מוסיקה מקורית * : אסף שלומי

אסף שלומי – גיטרה, יניב שלו – גיטרה בס, דור בר-אב - תופים

 

 9.    " רע.לה? "

כוריאוגרפיה וביצוע : פרי לוסטיגר, גפן ליברמן

מוסיקה : Claude Debussy -  ' Clair de Lune '

 

 דבר יו"ר חבר השופטים

 חלוקת פרסים לזוכים בתחרות הכוריאוגרפיה ע"ש גרטרוד קראוס

Add This: