סדנת ריקודים בלקניים

סדנת ריקודים בלקניים

תיאור הסדנה:

בכל מפגש נלמד ריקודים אותנטיים מרחבי יוון מאיזוריה השונים. בנוסף, נחצה את הגבולות ונעשיר את הרפרטואר שלנו עם ריקודים בולגריים, מקדוניים, סרביים, רומניים ועוד, תוך הקפדה על העברת מסורת של ריקודים רבת שנים.
נחווה את שמחת הריקודים והמוסיקה, ובנוסף נשים דגש על הניתוח המוסיקלי, הבנת המשקלים השונים ומורכבותם, הרקע ההיסטורי והאנתרופולוגי שלהם, על מנת לחוש את הריקוד כחלק מפעילות אנושית רבת משמעות, כפי שהיא נעשית על ידי אלו שזו מסורתם, ולא כצעדים בלבד.
ברפרטואר הריקודים הבלקניים קיימים הרבה ריקודים וירטואוזים, המפתחים את היכולות השונות של הגוף, וריקודים מופנמים יותר המפתחים את ההבעה האישית.
הדגש הרב שניתן למוסיקה על היבטיה השונים מעשיר את הידע של הרוקדים בכלל ופותח בפניהם עולם מוסיקלי רחב ומגוון, בנוסף להנאה מחוויית הריקוד עצמה.

פורמט הקורס:

פרונטלי

מרצה:

חנה אנגלרד, בוגרת האוניברסיטה העברית במוסיקולוגיה וביולוגיה, עם התמחות באתנומוסיקולוגיה ובמוסיקה יהודית. כמוסיקאית פעילה עסקה בנגינה בגמלן- מוסיקה אינדונזית מסורתית, בשירה במקהלה ובהוראת פסנתר. בנוסף ללימודי מחול מסודרים, קלאסי ומודרני ,התמחתה בריקודים בלקניים בתחילה בארץ, ולאחר מכן אצל מורים שונים המלמדים את מסורתם בסמינרים בינלאומיים בארצות הבלקן, אליהם היא נוסעת בקביעות ב- 30 השנים האחרונות.
חנה עוסקת בהוראת ריקודים בלקנים בכלל, ובשנים האחרונות במספר חוגים לריקודים יוונים בפרט.
לימדה מקצוע זה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים בחוג לתנועה כפרויקט כתיבת הריקודים. 

מועדים:

קורס שנתי.
30 מפגשים. ימי ראשון בשעה 9:00 – 10:30. אולם 222.
החל מ-15 באוקטובר 2023 ועד סוף מאי 2024 (אופציה להשלמות במהלך יוני 2024)
 

עלות:

מחיר הקורס: 1,780 ₪. 5% הנחה בהרשמה מוקדמת: 1,500 ₪ 

הערה:

פתיחה מותנה במספר המשתתפים.