הפקת האופרה השנתית של המחלקה הווקאלית

יום שני, 6 מרץ 2017, 20:00
הוסף ללוח שנה
אולם 221
בהשתתפות: 
יובל צורן: מנצח ומנהל מוסיקלי
שירית לי-וייס: בימאית
יורי ברנר: פסנתרן 
עלי קפלן-וילדמן: מעצב תפאורה, במה ותלבושות 
אוהד לטקו: מפיק 
 
זמרים באופרה הקוגרית והגנב – The Old Maid and the Thief
Leatitia שירה כהן, נעמה שולמן 
Miss Todd  קרינה רדזיון, יולי רורמן 
Miss Pinkerton רעות רבקה, שבי אפרת הכהן 
Bob  נתנאל סילברמן
 
זמרים באופרה המדיום – The Medium
 Monica איילת קגן, עינת אברהם 
Baba נועה הופ , שרה ורז 
Mrs. Gobineau אלינור גרינברג 
Mrs Nolan חן רודניצקי 
Mr Gobineau נתנאל סילברמן 
Toby אוהד לטקו 
בתכנית: 

האופרות "המדיום" ו"הקוגרית והגנב" מאת ג׳אן קרלו מנוטי

המדיום - צועניה ענייה בעלת כריזמה עובדת על אנשים אומללים. שמה פלורה והיא "מדיום" - עוסקת בתיקשור עם רוחות ועורכת סיאנסים בתשלום שבהם היא מפגישה לקוחותיה, ששכלו את יקיריהם, עם אהובי נפשם המתים. לצדה חיים מוניקה, בתה, המסייעת לה באירועי הכזב, והמשרת האילם טובי, בן מאומץ של פלורה, המנהל פרשת אהבים עם מוניקה. הדמויות המשניות הן זוג הורים שאיבדו את בנם הקטן ואשה שאיבדה את בתה. מדובר בסיפור שאין בו נחמה: עצב ויגון בתחילתו ובהמשכו, טרגדיה בסופו.

הקוגרית והגנב - מיס טוד, רווקה זקנה ובודדה, מתגוררת בביתה אשר בעיירה קטנה ושמרנית באחת ממדינות הדרום בארה"ב של שנות ה30, יחד עם עוזרת הבית הצעירה שלה, לטישה. חייהן של השתיים משתנים כשערב אחד דופק על דלתן קבצן צעיר ויפה-תואר בשם בוב, בו הן מתאהבות ואף מזמינות אותו להתארח אצלן. שמועה המסתובבת בעיירה גורמת להן לזהות בטעות את הקבצן המסתורי כגנב מסוכן, מה שמוציא לדרך כדור שלג של אי הבנות, תחבולות, שקרים וכמובן - גניבות, ממקורות לא צפויים...

"מה מיוחד בהפקה שלנו : אנחנו מעלים באותו ערב שתי אופרות מאד שונות של מנוטי אך קווי הדימיון נוכחים אל מול ההומור והגרוטסקה של האופרה ״הקוגרית והגנב״ עומדת האופרה ״המדיום״ שהיא כולה כאב אובדן ופחד אך עם זאת שתיהן עוסקות בסיטואציות אנושיות הנעות בין הנורמליות לטירוף. בהפקה שלנו בחרתי להדגיש את הקיצון בין שתי היצירות לקחת את הצופים ב״מדיום״ למסע חסר נשימה של כאב מחניק בחלל סגור ו״בקוגרית והגנב״ לחגוג חיים ונשיות אך תמיד לצד ביקורת חברתית נוקבת ובחינת פחדיו של האינדיבידואל בתוך קהילה שמרנית".

שירית לי וייס
בימאית הפרוייקט

 

שתף: