יעקב (יקי) ראובן

יעקב (יקי) ראובן

יעקב (יקי) ראובן

תחומי הוראה: 

אמן מנדולינה ,בוגר אסכולת באר שבע לנגינה אומנותית במנדולינה, מצטיין האקדמיה למוסיקה ירושלים וזוכה תחרויות בן לאומיות לכלי פריטה ומוסיקה קאמרית.

בשנים האחרונות יקי מרבה להופיע כסולן עם תזמורות ברחבי העולם בינהן ,לה פניצ'ה וונצייה איטליה, הפלהרמונית של וולנסיה ספרד, הפילהרמונית הישראלית  ראובן מקדיש את רוב זמנו לביצוע והקלטה של רפרטואר לכינור על מנדולינה, בין השאר הפרטיטות לכינור של באך, סונטות של איזאי, קפריסים של פגניני.

לצד המחויבות לחידוש רפרטואר כנרי בביצוע על מנדולינה, ראובן יוזם ומקדם כתיבה חדשה למנדולינה, בין היוזמות: הקלטה של רביעיות מנדולינה ישראליות, הזמנה וביצוע של קונצ'רטים חדשים למנדולינה ותזמורת וכן מוסיקה חדשה להרכבי כלי פריטה.

בנוסף להופעות כסולן מופיע בקביעות ומנהל מוסיקלית את ההרכב הבין לאומי "רביעיית המנדולינות קרמן". בשנים האחרונות לצד הקריירה הסולנית, מתוך מחוייבות פדגוגית מוסיקלית, ראובן מנהל מוסקלית ופדגוגית את הקונסרבטוריון למוסיקה באר שבע, ובנוסף מקפיד על הוראת הכיתה האקדמית היחידה בארץ לתואר ראשון במנדולינה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. המסלול באקדמיה הוא מסלול למצויינות בביצוע , כולל כיתות אמן עם כנרים, שיעורי פורום מצטיינים, השתתפות בהרכב קאמרי ונגינה על כלל משפחת הכלי, מנדולינה, מנדולה, מנדוצ'לו.

שתף: