פורום תיאורטיקנים - עם ד"ר אופיר אילזצקי

פורום תיאורטיקנים - עם ד"ר אופיר אילזצקי
الأربعاء, 11 مايو 2022, 18:00
إضافة إلى التقويم
חדר 304
المشاركين: 

ד"ר אופיר אילזצקי - מלחין מוסיקה קלאסית מודרנית המשתייך לזרם הנסיוני. יצירותיו מאופיינות באקלקטיות וחוקרות את קו התפר שבין הכתוב למאולתר, הכלי לממוחשב, ובין האודיאלי לויזואלי. יצירותיו מנוגנות בארץ ובחו"ל, והוצגו בפסטיבלים בינלאומים כדוגמת פסטיבל העיר לונדון, ימי המוזיקה העולמיים של ה-ISCM, פסטיבל המוזיקה האסייתית של ה-ACL, פסטיבל נוריץ' ונורפולק, פסטיבל מאטא, פסטיבל טקטוניקס, פסטיבל ישראל ועוד. יצירותיו וכתביו הוצאו לאור ע"י: אופן סורס, באבלסקורז, סוריזם פונואת'יקס, קלאסוור קריוקי, סטנטון פרס, פולס אינד, אוריין, ורסלינג.

בנוסף לפעילותו כמלחין אופיר הוא גם מרצה, מבצע של מוזיקה עכשווית, מפיק רדיו עצמאי, וחוקר בתחומים מגוונים - מסוגות מוזיקליות ועד נושאים תאורטים.

לאתר הבית של המלחין

البرنامج: 

ארוחת שאריות מהצורה הסימפונית - סימפוניה מס' 1 מאת: אופיר אילזצקי - המלחין ד"ר אופיר אילזצקי ידון ביצירתו האלקטרונית והאקוסמיטית, סימפוניה מס' 1, שפורסמה בשנת 2018 בלייבל הגרמני .False IND.
היצירה נכתבה תוך שימוש בציוד אלקטרוני בסיסי ושאריות הקלטות מתוך פרוייקטים שונים עליהם עבד המלחין בשנתיים שקדמו לפרסום היצירה. כפי שמעיד שמה, היצירה על ארבעת פרקיה מתכתבת עם הצורה הקלאסית ופיתוחיה הרומנטים וזאת על אף שאין בה נסיון לחפיפה צורנית, פיתוח מוטיבי, או תזמור המזוהים עם הצורה הסימפונית. בהרצאה יבקש המלחין לתאר מה עבורו נותר רלוונטי מן המסע הסימפוני, וכיצד ניתן לבחון את המסע הזה בעיניו של יוצר בן המאה ה-21.