טל ירדני

טל ירדני

טל ירדני

טל ירדני, מלחין קלאסי בהכשרתו, בוגר תואר שני של האקדמיה למוזיקה ומחול בירושלים. כמו כן, לאורך התפתחותו המקצועית, טל ביסס הכשרתו בתחומי הקומפוזיציה, הלחנה, פיתוח שמיעה, הרמוניה, קונטרפונקט ותזמור ע"י רפי קדישזון, פרופ' יצחק סדאי, ד"ר בת שבע רובינשטיין, פרופ' מנחם ויזנברג ועוד.

התנסותו המקצועית רחבת השנים של טל ירדני, מגוונת וכוללת כתיבת מוזיקה לתוכניות טלוויזיה, דרמות, קומדיות, סדרות מתח וסרטי קולנוע וטלוויזיה. בשנים האחרונות ירדני כתב מוזיקה לתמונות לתוכניות: "הרמון", "פמת״א", "פאנץ", "החממה וGreen House", "השמיניה", "אופוריה", "בלו-נטלי", "ילדי ראש הממשלה", "נבלות", "מסכים" ועוד. כמו כן, כתב מוזיקה לתמונה למספר סרטי קולנוע: "Plan A", "הגולם", "פרא אציל", "המועדון לספרות יפה של גברת ינקלובה", "הורה 79" ו"כמעט מפורסמת".

במקביל לכך, טל המשיך גם ביצירה הקלאסית ובמהלך השנים פעל גם כמלחין הבית של סימפונט רעננה, שם בוצעה יצירתו ״הרמוניה״ לתזמורת מלווה בסרט וזמר קונטרה טנור, בביצועו של דוד דאור ובניצוח רפי קדישזון. כמו כן, תזמורים ועיבודים רבים  לתזמורות סימפוניות, בהן התזמורת הפילהרמונית, תזמורת ירושלים רשות השידור והתזמורת הסימפונית ראשון לציון.

שתף: