רבטיקו (מוסיקת הבוזוקי) - הבלוז היווני

רבטיקו (מוסיקת הבוזוקי) - הבלוז היווני

להרשמה מקוונת >

מרצה: 

מר תומר כץ

תיאור הסדנה:

מוסיקת הרבטיקו היא מוסיקת נשמה יוונית שנוצרה בנמל בפיריאוס ובסמירנה (איזמיר). למוסיקה זו יש רפרטואר עשיר של שירים עם מנגינות נפלאות המספרות את סיפורם של פשוטי העם. הרבטיקו בתחילתו היה מוסיקת שוליים מתריסה, אך בהמשך הפך להיות למוסיקת הנשמה של כל העם היווני. מוסיקה זו עשירה בשירים נפלאים עם מלודיות שבחלקן פשוטות מאד ובחלקן מורכבות.
בסדנה נלמד לנגן מבחר שירי רבטיקו מתוך הקלאסיקה של  המלחינים הגדולים ביותר , מארקוס במבקאריס, וסיליס  ציצאניס, מנוליס חיוטיס, ואחרים. נלמד את הטקסטים של השירים, נשיר את השירים ביוונית, נלמד את  הסולמות, המקצבים, נראה את השתקפות הריקוד במוסיקה ונאזין  למוסיקת רבטיקו תוך סקירתה והתפתחותה לאורך השנים. בנוסף, נתבונן בהשפעתה של מוסיקת הרבטיקו על המוסיקה הישראלית. 
הסדנה מתאימה לנגנים המנגנים בכל הכלים, לזמרים, כאלו שפשוט אוהבים לשיר, ולכלל האנשים המתעניינים בתחום.

פורמט הקורס:

פרונטלי

מרצה:

תומר כץ, מומחה ואמן במוסיקת הרבטיקו, בעל תואר שני מהאקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בירושלים. מתמחה בנגינת בוזוקי Bouzouki)), עוד Oud)) וגיטרה Guitar)). מייסד ומנהיג להקת הרבטיקו הישראלית "פרח אדום", משתף פעולה עם אמנים מיוון בהופעות הפקות וסמינרים בארץ ובחו"ל. תומר השתתף בסרט הנודע על זמרת הרבטיקו היהודייה רוזה אשכנזי "My sweet canary". תומר מלמד באקדמיה למוסיקה מן המזרח בירושלים, ומייסד סמינר הרבטיקו ע"ש רוזה אשכנזי בירושלים. הוציא לאור את הספרים: " רבטיקו הבלוז היווני", "אביב בסלוניקי" ו- "Greek Instrumental Music"

 

מועדים ועלות:

ימי חמישי בסמסטר א' 19:00 -21:00
חדר 304
2022: 17/11, 24/11, 1/12, 8/12, 15/12, 29/12
2023: 5/1, 12/1, 19/1, 26/1
עלות הקורס: 1,263 ₪.
5% הנחה בהרשמה מוקדמת: 1,200 ש"ח

 

 

 

שתף: