מוצרט - סוד הקסם

מוצרט - סוד הקסם

רישום מקוון לשיעור >

תיאור הקורס:

במחצית השניה של המאה ה-18 הופיע ילד גאון והפתיע את העולם בכישרון האלוהי, בעומק הרגשי, ביפי מנגינותיו ובמושלמות המבנית של יצירותיו. ביצירותיו נמצא שילוב של פשטות, חן, יופי, עומק ומורכבות רגשית. יצירתו משתרעת בין מנגינות פשוטות כמו שירי עם, דרך קוים מלודיים, מורכבים ועשירי הבעה, מהרמוניות פשוטות אל מהלכים כרומטיים מפתיעים. ובכל המורכבות המופלאה הזאת, תמיד מתקיים איזון מושלם בין כל מרכיבי המרקם המוסיקלי .   

בסדרת ההרצאות ננסה לפענח את סוד הקסם, שבזכותו סלל מוצרט את מקומו אל פסגת המוסיקה הקלאסית. 
נפגוש את הסימפוניות המושלמות, היצירות  לפסנתר, הקונצ'רטי  המרהיבים,  היצירות  הקאמריות האינטימיות ועמוקות ההבעה,  המיסות  היפיפיות,  האופרות  המפוארות, והרקויאם הנצחי - שאין שני לו. 

תכנית הקורס:

  1. הקונצ'רטי
  2. הסימפוניות
  3. מוסיקה קאמרית
  4. מוצרט המינורי
  5. יצירות מוצרט לפסנתר
  6. אופרות
  7. מיסות
  8. הרקוויאם

פורמט הקורס:

קורס היברידי: ההרצאות מתקיימות בבניין האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ומועברות בשידור חי בזום. 
מפגשים חברתיים ומוסיקליים חווייתיים, ייחודיים ומהנים, עם אחת המרצות המרתקות והמבוקשות. 
בהפסקה -שתיה חמה וכיבוד קל.

 

סמדר כרמי גיברמן היא מורה, מרצה ומנצחת מקהלות, ילידת קיבוץ עין-חרוד. סמדר בעלת תואר "מוסמך" מאוניברסיטת ניו יורק ובעלת תואר בפסנתר מ-Longy School of Music, Boston. היא למדה נגינה בעוגב אצל קארל ריכטר במינכן, נגינה בצ'לו אצל עוזי ויזל בתל אביב, נגינה בפסנתר אצל גרגורי טאקר בבוסטון, וניצוח מקהלה אצל גארי ברתיני בתל אביב. סמדר מרצה במקומות רבים ברחבי הארץ, מנצחת על "מקהלת כרמים" מזה 22 שנים. בנוסף, סמדר כתבה, ערכה והגישה תכניות מוסיקליות ברדיו, וכתבה, ביימה והפיקה הצגות מוסיקליות לילדים. היא מנחה קונצרטים של מוסיקה קולית, קאמרית ומקהלתית, ומדריכה מסעות מוסיקליים בחו"ל: בעקבות באך, מוצרט , היידן , בטהובן , שוברט , ברהמס , מאהלר ומלחינים אחרים בגרמניה, באוסטריה ובאיטליה. 

צילום: לואיזה סלומון 

תאריכים:

8 הרצאות במהלך השנה, בימי שישי בשעות 9:30 עד 12:00 (כולל הפסקה קצרה, אולם 301

2023: 20/10, 27/10, 3/11, 24/11, 8/12, 29/12
2024: 5/1, 12/1

מחיר:

עלות הקורס: 850 ₪. בהרשמה מוקדמת: 780 ₪