אהרון חרל"פ

אהרון חרל"פ

אהרון חרל"פ

אהרון חרל"פ נולד בקנדה, שם החל את הקריירה המוזיקלית שלו כפסנתרן. הוא השלים את לימודי המוסיקה והמתמטיקה באוניברסיטת מניטובה ב-1963 , וב-1964 עלה לישראל. הוא למד קומפוזיציה אצל פ' רסין פריקר בקולג' המלכותי למוסיקה בלונדון ואצל עדן פרטוש באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בתל אביב, והשתלם בניצוח אצל סר אדריאן בולט בלונדון, הנס סווארובסקי בוינה וגארי ברטיני בישראל.

אהרון חרל"פ קנה לו מוניטין כמנצח תזמורת, אופרה ומקהלות והופיע עם תזמורות ובתי אופרה בקנדה, בארה"ב, באירופה ובדרום אפריקה. בישראל ניצח על כל התזמורות החשובות, לרבות התזמורת הפילהרמונית הישראלית.

יצירותיו כוללות מוסיקה תזמורתית, יצירות למקהלה ולהרכבים קאמריים והן בוצעו בארץ וובמדינות המוזכרות לעיל. הוא זכה בפרסים רבים, ביניהם פרס אקו"ם (1983, 1997, 2004), פרס ע"ש מרק לברי להלחנה (1993) ופרס ראש הממשלה (1999). פרס אקו"ם על מפעל חיים לשנת 2008 הוענק לחרל"פ על הישגיו ביצירה מוזיקלית ובביצועה, וכן בזכות ריבוי פעליו בין אם בתחום החינוך המוזיקלי ובין אם כמנצח על המקהלות החשובות בארץ.

אהרון חרל"פ הוא מורה בכיר לניצוח באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בירושלים, שם הוא מכהן גם כראש המחלקה לאופרה. מ-1997 הוא משמש כמנהל מוסיקלי וכמנצח של המקהלה הקאמרית כפר סבא.

שתף: