תיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים (שש-שנתי)

תיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים (שש-שנתי)

ממלא מקום מנהלת בית הספר - מר טל דברה
מזכירת בית הספר - סימה אבידן

 

לאתר התיכון לחץ כאן »

תיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול ממוקם בבניין החדש ע"ש יונס וסוריה נזריאן בקמפוס גבעת רם, בסמוך לבניין הראשי של האקדמיה. בית הספר הוא שש-שנתי, נוסד בסוף שנות ה-60 על מנת להכשיר תלמידים מוכשרים בתחומי המוסיקה והמחול.

תכנית הלימודים משלבת לימודים עיוניים כלליים ברמה רגילה ומוגברת, עם התמחות במוסיקה ומחול. התלמידים למוסיקה מקבלים שיעורי הרמוניה, סולפז', היסטוריה של המוסיקה, ספרות המוסיקה, יצירה, וכן משתתפים בסדנאות, מקהלות, תזמורות והרכבים קאמריים. התלמידים למחול לומדים היסטוריה של המחול, מוסיקה למחול, אנטומיה, שיעורים מעשיים בבלט קלאסי, מחול מודרני, ג'אז, אילתור וכוריאוגרפיה וגולת הכותרת השתתפות בסדנאות רפרטואר עם כוריאוגרפים ידועי שם בארץ.

תלמידים בשני המסלולים ניגשים למבחני הבגרות ברמות המתאימות ליכולותיהם ונהנים מחוויות אמנותיות-יצירתיות באמצעות החשיפה לאמנים ידועי שם מהאקדמיה ומחוצה לה. הישגי התלמידים בבחינות הבגרות הם מן הגבוהים בירושלים, כל התלמידים זוכים לעמוד ולהופיע על במה בתנאים מקצועיים במהלך השנה.

הבניין המרווח ע"ש יונס וסוריה נזריאן, הנותן אכסניה גם לקונסרבטוריון המצויין שליד האקדמיה, כולל מתקנים בסטנדרטים בינלאומיים גבוהים ביותר. היחס המספרי בין מורים לתלמידים מאפשר הענקת תשומת לב אישית לכל התלמידים, אשר מבטיחה את מימוש הפוטנציאל האמנותי, האינטלקטואלי והרגשי שלהם. שיתוף הפעולה הפדגוגי והאמנותי עם הקונסרבטוריון, מאפשר תמיכה רצופה בתהליך הכשרתם של האמנים הצעירים.

האנסמבלים השונים פועלים במסגרת התיכון והקונסרבטוריון מוזמנים לעתים קרובות להשתתף בטקסים ואירועים ציבוריים של המדינה, וכן להופעות בחו"ל, והם מופיעים יחד עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית ותזמורות סימפוניות אחרות. בנוסף, נוטלים התלמידים חלק בפרוייקטים קהילתיים מיוחדים, ומופיעים בבתי אבות ובבתי חולים.

בית הספר מוכר כבית ספר ייחודי, על איזורי, ארצי. הכרה זו ניתנה לו בזכות הרמה הגבוהה של ההישגים האומנותיים ויחודו כמוסד חבר בעמותת האקדמיה למוסיקה ולמחול. בזכות קשר זה,  מתאפשר רצף של חינוך מוסיקלי איכותי, בפיקוח מקצועי משובח מגיל צעיר ביותר עד לקבלת תעודת אמן ותואר שני. בית הספר קולט תלמידים מכל רחבי הארץ. אין צורך באישור של הרשות המקומית. ליד בית הספר פועלת פנימיית עין כרמית. כל תלמיד שאינו מתגורר בירושלים, זכאי לגור בפנימייה. הפנימייה ממוקמת ליד עין כרם במקום יפה ופסטורלי. קשר רצוף מתקיים בין הצוותים הפדגוגים של בית הספר והפנימייה וכן מערך הסעות מסודר.

للمشاركة: 

News & Events

No news and events in this department