מגמת מחול

מגמת מחול

רכזות המגמה - הגב' זיוה שוחט והגב' אווי ליפשיץ-שטרנברג

לאתר התיכון -  לחץ כאן »

מגמת המחול הינה מן הגדולות והמשובחות בארץ. למגמה, שהיתה הראשונה מסוגה בארץ, הסטוריה מפוארת של חינוך מחולי מעולה, שבזכותו נהנות להקות בארץ ובחול מרקדנים מצוינים. הלימודים כוללים הן שיעורים עיוניים בנושאים כגון: תולדות המחול, מוסיקה למחול ואנטומיה יישומי והן שיעורים מעשיים בסגנונות: בלט קלאסי, מחול מודרני, אימפרוויזציה, קומפוזיציה, ג'אז, סדנאות רפרטואר ועוד. 

תכנית העבודה העשירה במגמה מאפשרת לכל תלמיד ותלמידה לפתח את כישרונם, ולהביאו לביטוי הן בסטודיו והן על הבמה. מורי המגמה נבחרים בקפידה מכל רחבי הארץ וגם מחו"ל, ומהווים כולם דוגמא הן לאמנים והן למורים מצוינים. מורים רבים פונים אלינו בבקשה לעבוד במגמה, וליצור במיוחד עבור תלמידינו. הדגש על עבודה קבוצתית, במקביל לפיתוח הכשרון האישי, מאפשר בנייתה של קבוצת מחול ברמה גבוהה ביותר, המסוגלת להתמודד עם יצירות אמנותיות קבוצתיות מן הרפרטואר האיכותי ביותר.

דגש רב מושם על הוראת הטכניקה של הבלט הקלאסי והמודרני, כמו גם על יצירתיות וחיפוש האמירה האישית הכוריאוגראפית.
כל תלמידי המגמה ללא יוצא מן הכלל מופיעים על במות מקצועיות לפחות פעמיים בשנה. בשנים האחרונות מתקיים שיתוף פעולה מצוין עם להקת בת שבע: הלהקה בחרה במגמת המחול על מנת להטמיע את שיטת ההוראה של מנהלה, אוהד נהרין, אנסמבל ה"גא גא" ותלמידי המגמה מעלים בכל שנה אחת מעבודותיו.

החל מכיתה יא' משתתפים תלמידים נבחרים שלנו בעבודת האנסמבל, ולאחר סיום התיכון מתקבלת קבוצה נכבדת מתוכם ללהקת בת שבע.
בוגרי בית הספר הם סולנים ורקדנים בלהקות בארץ ובחו"ל, בהן: "להקת בת שבע", "הלהקה הקיבוצית", "להקת ענבל פינטו", "להקת הבלט הישראלי", "להקת הבלט הלאומי הקנדי", ה"רויאל אקדמי" בלונדון, ה"ג'ופרי בלט" בניו-יורק ועוד. תלמידים רבים זוכים בקרן שרת ובמעמד של רקדן מצטיין בצהל.

للمشاركة: 

News & Events

No news and events in this department