עולמו של פסנתרן – קונצרט והרצאה

מרצה ומדגים: תמיר בן צבי

סדרת הרצאות המשלבות נגינה חיה החושפות את סודות עולם הפסנתרנות והמוסיקה בעידן המודרני בשילוב נגינה חיה, הדגמות ומצגות.
שופן: הפסנתרן והמלחין - הצצה לתוך מטבחו של המלחין הנודע
   שופן הפסנתרן והמלחין - מה מייחד את כתיבתו של אחד מהמלחינים הפופולאריים ביותר לפסנתר. מיצירותיו הקצרות הידועות של המלחין הפולני צרפתי תוך השוואת ביצועים היסטוריים , נגינה חיה והצצה לאופן כתיבתו ואפיו הייחודי .
ג'ורג' גרשווין - המלחין הראשון מתחום הג'אז שהצליח להיכנס לפנתיאון הקלאסי.
   המלחין והפסנתרן שהצליח לשלב ולהיכלל כמלחין קלאסי. מיצירותיו הידועות בביצוע חי (רפסודיה בכחול ממיטב שיריו בעיבוד של גרשווין עצמו לפסנתר) לצד קטעי וידאו ושמע בביצוע גרשווין עצמו.
המוסיקה הקלאסית והמוסיקה הקלה - וגר זאב עם כבש?
   סקירה היסטורית ועכשווית על המוסיקה הקלאסית ותדמיתה . בין השונה והדומה במוסיקה "הקלאסית" והקלה . ראייה מפוכחת של מוסיקאי קלאסי אשר חצה את "תחום השבת" . ההרצאה משולבת בנגינה חיה והדגמות.
"תור הזהב"
   היכרות עם גיבורי הפסנתר של תחילת המאה ה 20 . דמותו של הפסנתרן – מלחין – מעבד - מאלתר. בהרצאה ינוגנו יצירות וירטואוזיות מאת ליסט , שופן , רחמנינוב, גודובסקי, בוזוני ועוד, וכן יושמעו הקלטות היסטוריות נדירות.
טרנסקריפציות לפסנתר
   לא מעט מלחינים ופסנתרנים עיבדו וכתבו על בסיס יצירותיהם של מלחינים אחרים - התוצאות מלהיבות. בהרצאה ינוגנו מיצירות באך, רחמנינוב, מושקובסקי , גרשווין ועוד.
קלאסי - ישראלי
   קונצרט הרצאה הכולל עיבודים ייחודיים וחדשים של תמיר בן צבי בעטיפה קלאסית לפסנתר , למיטב היוצרים בזמר העברי: נעמי שמר, נורית הירש, תלמה אליגון, סשה ארגוב, משה וילנסקי, נחום היימן, שלמה גרוניך ומתי כספי .


תמיר בן-צביתמיר בן צבי
, פסנתרן ומוסיקאי,  בעל תואר שני במוסיקה מביה"ס היוקרתי "ג'וליארד" בניו יורק, שם השתלם עם הפסנתרנית הידועה אוקסנה יבלונסקאיה ובעל דיפלומת "אמן" מהקונסרבטוריון  "ג'י. בי. מרטיני" בבולוניה איטליה, אותו סיים בהצטיינות יתרה בהדרכת פרופ' לואיג'י מוסטצ'י. ניגן במספר רב של קונצרטים ורסיטלים בארה"ב, איטליה וישראל. בוגר קונסרבטוריון גבעתיים והאקדמיה למוסיקה בהצטיינות בהדרכת חנה שלגי ופרופ' עמנואל קרסובסקי.

 

 

סמסטר א', 6 מפגשים, בימי חמישי בשעות 19:00-20:30 .

עלות: 390 ₪, קיום ההרצאה והקונצרט מותנה במספר הנרשמים.

סמסטר א:  2016: 24/11, 8/12, 22/12

                 2017: 5/1, 19/1, 2/2

שתף: